START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Zigoma (Elmacık Kemiği) İmplant

KEMİK YETERSİZLİĞİNDE SABİT PROTEZİ MÜMKÜN KILAN İLERİ CERRAHİ TEKNİK..

Üst çenede implant yerleştirmek için yeterli kemik olmadığı durumlarda zigomatik kemiğe (elmacık kemiği) yerleştirilen özel implantlar sayesinde implant tedavileri uygulanabilmektedir.
Zigomatik implantlar ileri derecede kemik erimesi olan, sinüs lift operasyonunun ya da kemik grefterinin uygulanamayacağı çenelerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Sinüs lift operasyonundan sonra yaklaşık 6 aylık bekleme süresi bu sayete de beklenmez. Bu tarz ileri cerrahileri uygulamadan implantların yerleştirilmesi, tedavi süresini kısaltmakla birlikte işlemlerin daha kolay uygulanmasını da sağlamaktadır.
Aynı zamanda tümör alınan vakalarda üst çenede protez yapılması için yeterli kemik kalmayabilir. Bu gibi durumlarda zigomatik kemikler sabit protezlerin yapımında ya da hareketli protezlerin tutuculuğunu arttırmada kullanılmaktadır.
Üst çenede sağ ve sol tarafa birer zigomatik implant ve çenenin ön tarafına da normal implantlar yerleştirilebiliyorsa, protezler hemen implantların yerleştirildiği gün yapılabilmektedir. Bu sayede ileri kemik kaybı olan hastalarda bile hızlı ve güvenilir bir şekilde protez yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi almak için;

  • Bağdat Caddesi Kliniğimiz için 0 216 363 36 36
  • Levent Kliniğimiz için 0 212 280 88 00
  • Acarkent Kliniğimiz için 0 216 485 90 30

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıda bulunan E-Newsletter bölümünden mail adresinizi gönderiniz.